نرده و صراحی سنگی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. نرده و صراحی سنگی
آشنایی با نرده صراحی و همه چیز درباره آن

نرده صراحی یکی از نماهای سنگی مناسب برای ساختمان های امروزی است. از نرده صراحی می شود هم در فضاهای بیرونی و هم فضاهای درونی خانه استفاده کرد.
نرده صراحی یکی از شیک ترین نرده هایی است که در ساخت و ساز ساختمان ها و آپارتمان های خود می توانید از آن استفاده کنید. نرده صراحی به شکل ها و فرم های متفاوتی برشکاری و طراحی می شود. و به این خاطر که جنس ماده اصلی آن ها از سنگ است مقاومت زیادی دارد. به همین خاطر استفاده از آن ها امروزه بیشتر شده است. در ادامه قصد داریم درباره نرده های سنگی و صراحی و ویژگی های آن ها صحبت کنیم.

 

آشنایی با نرده صراحی

نرده صراحی، در واقع نرده های سنگی و آهکی هستند که با برش کاری بر روی سنگ های تراورتن طراحی و ساخته می شوند. نرده صراحی در انواع و شکل های متفاوت تولید می شوند. و در طراحی آن ها سلیقه های متفاوت مورد توجه قرار گرفته است. نرده صراحی از شیک ترین شکل هایی است که می تواند در نمای بیرونی و درونی ساختمان ها از آن استفاده کرد. نرده صراحی با توجه به شیوه نصب، شکل طراحی شده و جنس آن از تنوع زیادی برخوردار است.

 

 

خرید نرده صراحی

برای خرید نرده صراحی باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهید. اول اینکه باید تعیین کنید که قصد دارید در چه مکانی از ساختمان از نرده های سنگی صراحی استفاده کنید. در نماهای درونی ساختمان و برای محوطه سازی، و یا در نماهای بیرونی، مثل سقف بناها و بالکن های آن ها. همچنین به مواردی مثل قیمت صراحی، فضای مورد نیاز و فواصل نصب صراحی نیز باید توجه کرد. نکته ای که در خرید نرده صراحی وجود دارد این است که صراحی یکی از فراورده های سنگی است. و جزء نماهای مقاوم به حساب می آید. به همین خاطر در موقع خرید شاید بهتر است زیاد به قیمت آن توجه نکنید و نگران هزینه آن نباشید. البته صراحی یکی از ارزان‌ترین نماهای سنگی نیز به حساب می آید.

جنس نرده صراحی

نرده صراحی ، در واقع نرده های سنگی و آهکی هستند از جنس سمنت پلاست یا سنگ مصنوعی است ساخته شده است.
سمنت پلاست يا سيمان پليمر شده به نوعی از سنگ مصنوعی گفته میشود که با استفاده از ترکیبات پلیمری و نانو موجب تغییر ساختار مولکولی سیمان و مواد معدنی شده، و با توجه به انجام واکنش های پلیمریزاسیون و تشکیل شبکه زنجیره ای مستحکم در سیمان بوجود می آید. اين واكنش سبب كريستاله شدن سيمان و تشكيل شبكه بلوري در آن مي شود و در نهايت محصول توليد شده به مقاومت فشاری و خمشی حدود ۳ برابر بتن می رسد. همچنین مشخصاتی همچون تراکم بافت مولکولی محصول، پیوستگی سطحی محصول، خاصیت آب گریزی، افزایش چسبندگی و … را بوجود می آورد.
این سنگ های مصنوعی از ترکیب سیمان، آگرگات های سنگ های طبیعی و خاک سبک وزن ساخته می شود. مواد به کار رفته در این سنگ ها کاملا سازگار با محیط زیست می باشد.
رنگ دانه های اکسید آهن، رنگ مورد نظر را به این سنگ ها می دهند. ترکیبی که از این راه بدست می آید در قالب هائی ریخته می شود که دارای نقش و نگارهای سنگ طبیعی می باشند و به این سنگ ها ظاهری کاملا طبیعی می دهد. از نظر قیمت، سنگ های سمنت پلاست به مراتب قیمتی کمتر از سنگ های طبیعی داشته، زیرا کارهای دشواری که روی سنگ طبیعی برای رساندن آن به بازار و قابل استفاده کردن آن انجام می شود در مورد سنگ های سمنت پلاست غیر ضروری است.

 

ساخت انواع نرده و صراحی گرد ، چهارگوش وطرح های کلاسیک و فانتزی .

فهرست