سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد ؟!

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد ؟!

سنگ اسلب چیست؟

سنگ‌ها به خصوص سنگ اسلب، موجب بخشیدن زیبایی دو چندانی به محیط و ایجاد شکوهی کم‌نظیر می‌شوند. یکی از کاربردی‌ترین سنگ‌ها برای دکوراسیون خارجی و داخلی ساختمان، سنگ اسلب است. سنگ اسلب به دو صورت سنگ اسلب طبیعی و سنگ اسلب مصنوعی در دسترس است که البته نوع طبیعی آن، ماندگاری و زیبایی بیشتری دارد؛ اما کمی گران‌تر است. با ما در این نوشته همراه شوید تا به دکوراسیون و طراحی داخلی با سنگ اسلب بپردازیم.

جالب است بدانید این روزها پیرامون سنگ اسلب و کاربرد سنگ اسلب، عبارات زیر جستجو می‌شود:

 • نصب سنگ اسلب
 • سنگ اسلب اصفهان
 • قیمت سنگ اسلب مرمریت
 • سنگ اسلب کف
 • قیمت سنگ اسلب کف
 • قیمت سنگ اسلب تراورتن
 • سنگ اسلب ایرانی
 • نمونه کار سنگ اسلب

دکوراسیون داخلی با سنگ ساب طبیعی

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای سنگ اسلب طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به آشپزخانه و حمام است. استفاده از سنگ‌های اسلب با برش‌های طبیعی راه میانبری برای دسترسی آسان به این سبک زندگی است. کاربرد سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی جدید و نوظهور نیست.

دکوراسیون آشپزخانه با سنگ اسلب

از سنگ‌های اسلب باید در نقاط مرکزی استفاده کرد. جایی که کمترین دید ممکن را دارد ولی در عین حال پرزرق و برق است. سنگ‌های اسلب سفید رنگ مانند تکه‌های بزرگ برف و یخ‌اند با رگه‌هایی که در هیچ دو تکه یکسان نیستند. تقریباً پیدا کردن دو تکه سنگ با رگه‌هایی مشابه غیرممکن است. در عین حال این تفاوت‌ها به افزایش زیبایی بصری طراحی داخلی کمک می‌کند. از سنگ طبیعی برای طراحی کانتر آشپزخانه، سنگ اپن یا رویه کابینت، جزیره آشپزخانه و به عنوان جایگزین کاشی پشت گاز رومیزی استفاده می‌شود.

برای آشپزخانه از سنگ‌های روشن با رگه‌های تیره‌تر استفاده کنید؛ زیرا هم تمیز نگاه داشتن آن‌ها ساده‌تر است و هم اثر انگشت روی آن به سختی دیده می‌شود.

دکوراسیون حمام با سنگ اسلب

سنگ‌های اسلب را میتوان در سطح گسترده برای طراحی کف، دیوار حمام و سرویس بهداشتی بکار برد. یک محفظه شیشه‌ای دوش حمام را با شیرآلات طلایی روی یک تخته سنگ طبیعی مرمر تصور کنید. کاشی کاری‌های سنتی هر چقدر هم زیبا باشند در این میان حرفی برای گفتن ندارند.

از اسلب در کفپوش‌ها با احتیاط استفاده کنید. معمولا کاشی‌ها در مناطق مرطوب ایمن‌تر هستند و یک دست بودن سنگ‌های طبیعی میتواند لغزنده و خطرناک باشند.

دیگر مکان‌هایی که می‌توانید از سنگ اسلب بهره ببرید

در کنار مواردی که برای به کار بردن سنگ ساب برایتان بیان نمودیم، مکان‌های دیگری نیز هست که می‌توانید از سنگ ساب برای آن بهره ببرید. در ادامه شاهد لیستی از مکان‌های پیشنهادی هستید.

 • تراس
 • دیوارهای بزرگ
 • دیوار حال یا اتاق نشیمن

واکنش سنگ اسلب به مواد اسیدی

برخی از متخصصین نصب سنگ اسلب به این نکته اشاره می‌کنند که در مواردی شاهد واکنش سنگ اسلب با مواد با اسیدیته بالا بوده‌اند. با لمس مواد دارای اسید، در سنگ اسلب نصب شده، شاهد تغییر رنگ خواهیم بود. در صورتی که زمان برخورد ماده با سنگ بسیار به طول بینجامد، رنگ آن نقطه از سنگ کاملا دگرگون می‌شود؛ البته برخی از سنگ‌های اسلب مانند سنگ کوارتز، صابون، گرانیت، لوح و … اثری نمی‌پذیرند.

فهرست