سرستون سنگی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. سرستون سنگی

سرستون سنگی نمای رومی

نمای رومی یکی از پرطرفدارترین نماهای ساختمان در ایران می باشد. یکی از اجزای اصلی در نماهای رومی ستون ها هستند. ستون هایی که به اشکال مختلف طراحی و اجرا می شوند. در صورت استفاده از ستون ها تزئینی و خاص در نمای رومی باید از سرستون های سنگی خاص نیز استفاده شود. عملا یکی از آیتم هایی که زیبایی خاصی به ستون ها در نمای ساختمان می دهد، سرستون است.


سر ستون سنگی

سرستون های سنگی همانطور که اشاره شد یکی از اساسی ترین قسمت های نمای رومی برای زیبایی بیشتر آن به شمار می روند. سر ستون ها در ابعاد و اندازه های مختلفی با توجه به طرح نماهای ساختمان ساخته و در نما اجرا می شوند.
سر ستون ها قالبا بر اساسطرح کلی نمای ساختمان طراحی می شوند تا با طرح نما همخوانی داشته باشند. 

سرستون سنگی طبیعی

در صورتی که بخواهیم از سر ستون های سنگی طبیعی در نمای ساختمان استفاده کنیم باید از سی ان سی ها کمک بگیریم. سی ان سی کردن سنگ ها هم مشکلات خاص خودش را دارد. هزینه بسیار بالا، کاهش مقاومت سنگ و… از جمله مشکلاتی است که سی ان سی دارد. برای سی ان سی کردن سنگ علاوه بر اینکه باید خود سنگ خریداری شود، هزینه سی ان سی هم به آن اضافه می شود که در مجموع باعث بالا رفتن شدید قیمت نهایی می شود. از طرفی سنگی هم که قرار است سی ان سی روی آن کار کند بایستی مقاوم و مستحکم باشد.

سرستون های سنگی صنعتی

برای کاهش هزینه ها در تهیه سرستون های سنگی می توانیم از سرستون های سنگی صنعتی استفاده کنیم. این سرستون ها علاوه بر قیمت بسیار مناسب و کمتری که نسبت به نوع طبیعی دارند، مقاومت و پایداری بهتری نیز دارد. با توجه به مقاومت بالایی که این سرستون ها دارند، جابجایی و حمل و نقل آنها نیز راحت تر انجام می شود. همچنین می توان با جایگذاری اسکوپ در دل این سنگ ها از درگیری آنها با ملات اطمینان حاصل کرد. یکی دیگر از مشکلاتی که سنگ های طبیعی دارند در صورتی که به صورت صحیح و با دقت بالا اجرا نشوند بعد از مدتی از نمای ساختمان جدا می شوند.

 

 

فهرست