آبنما سنگی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آبنما سنگی

انواع آبنما

امروزه با استقبال بسیار زیاد مردم از آبنما ها و پیشرفت تکنولوژی و ساخت پمپ های قوی آبنما های بسیار زیبا و متنوعی طراحی و تولید شده است. آبنما های پیش ساخته هم آبنما هایی هستند که از قبل مطابق با سفارش مشتری طراحی و ساخته شده اند و در محل مورد نظر به راحتی نصب و اجرا میشود.
امروزه آبنماها نقس بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون فضاهای سبز مانند باغ ها , پارک ها . حیاط و … دارند که یکی از انواع زیبا و پرکاربرد آنها آبنمای سنگی می باشد که طرفداران زیادی دارد. آبنمای سنگی مانند برکه ها و آبشارهای کوهستانی طراحی و ساخته می شوند که اطراف آنها را انواع سنگهای متنوع و زیبا که شبیه به سنگ های صخره ای می باشند , میپوشانند .آبنمای سنگی همچنین برای زیباسازی فضای پارک های جنگلی , سفره خانه ها , رستوران ها , تالار ها , میادین شهرها و … مورد استفاده قرار می گیرند.
آبنمای سنگی در فضاهای سبز با ایجاد صدای آب علاوه بر زیبایی باعث آرامش و پاکسازی هوا می شود به همین علت باید در شهرهای پر جمعیت و آلوده بیشتر از آن استفاده کرد. همچنین آبنماهای موجود در پارک ها درجه حرارت هوا را متعادل می کند و با ایجادرطوبت نسبی باعث طراوت گیاهان می شود.
آبنما سنگی در فضا های سبز با ایجاد صدای آب علاوه بر زیبایی منحصر به فرد باعث زیبایی و آرامش در پاکسازی هوا هم بسیار موثر می باشد به همین علت از آبنما در شهر های پرجمعیت که آلودگی زیادی دارند باید بیشتر استفاده کرد. آبنما های موجود در باغ ها و پارک ها درجه حرارات هوا را متعادل می کنند و با ایجاد رطوبت نسبی باعث طراوت گیاهان می شوند. به طور کلی آب نما به سازه ای گفته می شود که در سیستم خود پمپی برای به جریان درآوردن آب دارند و به صورت پیوسته یک سیرکولاسیون را طی می کنند. در ادامه با آبنما ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

آبنما سنگی صخره ای

آبنما صخره ای از آنجا که شباهت بسیار زیادی به آبنما سنگی دارند در اکثر مواقع به آن آبنما سنگی صخره ای می گویند. آبنما های صخره ای مانند صخره های کوهستان ها می باشند که با توجه به فضای مورد نظر در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند. این آبنما ها منظره ای بسیار زیبا و طبیعی را فراهم می کنند که آرامش و نشاط خاصی را به محیط می بخشد. آبشار های صخره ای معمولا در پارک ها، مکان های تفریحی، میدان های شهر، باغ ها، ویلا ها، حیاط منازل، رستوران ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع آبنما ها معمولا از سنگ های طبیعی استفاده می کنند. آبنما های سنگی صخره ای معمولا از سنگ های لاشه ای، ورقه ای و پوکه معدنی ساخته می شوند. این آبنما ها به دو صورت طبیعی و مصنوعی موجود هستند که انواع مصنوعی آنها با سیمان ساخته می شوند که قابلیت ترکیب هم دارند.

آبنما دیواری سنگی

آبنما های سنگی می توانند به صورت دیواری هم برای مکان های مختلف مانند لابی رستوران، لابی شرکت ها و … مورد استفاده قرار گیرند که باعث جذب بیشتر مشتری هم می شوند. آبنما های دیواری سنگی جلوه ای خاص و متفاوت را به محیط های منحصر به فرد مانند محیط های کلاسیک و مدرن می بخشند. این نوع آبنما می تواند با نورپردازی مناسب زیبایی فضا را چند برابر کند و آرامش و نشاط بسیار زیادی به محیط اطراف خود بدهد. یکی از سنگ های پر کاربرد برای ساخت آبنما های سنگی، سنگ پوکه معدنی می باشد. این سنگ یک سنگ پوکه معدنی می باشد که کاربرد های مختلفی دارد. یکی از این کاربرد ها ساخت آبنما ها و آبشار های مصنوعی می باشد. برای زیبایی بیشتر آبنماهای سنگی بهتر است از پوکه ها با اندازه های متفاوت استفاده کرد. یک سنگ پوکه مناسب دوام آبنما را بیشتر می کند و در برابر فرسایش آب و تغییرات دما مقاوم می باشد. سنگ پوکه وزن بسیار کمی دارد و باعث می شود آبنما زودتر ساخته شود. این سنگ در مقابل آب و آفتاب پوسیده نمی شود از این رو برای ساخت آبنما بسیار مناسب می باشند.

امکان سفارشی سازی آبنما

آبنما های سنگ آرین به دلیل تنوع مدل ها و انعطاف و شکل پذیری در نحوه اجرا، به هر شکل سفارشی مد نظر مشتریان عزیز قابلیت تغییر دارد. همچنان میتوانید بسته به محل قرار گیری آبنما، معماری کلی حوض ها و فواره ها را برای آن محل تغییر داد و سفارشی سازی کرد.

مزایای آبنما

آوردن صدای طبیعت به محل کار و زندگی: امروزه افراد ساعت های زیادی را مشغول به کار هستند و اکثر مواقع وقت بیرون رفتن از شهر و لذت بردن از طبیعت را ندارند که با استفاده از انواع آبنماهای زیبا مانند آبنما سنگی می توانید به راحتی طبیعت را به محل کار و محل زندگیتان بیاورید. آبنما با ایجاد صدای دلنشین آب آرامش و نشاط فراوانی به محیط می بخشد و شما را از استرس دور می کند.
آبنما ها تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون فضاهای سبز، باغ ها، سفره خانه ها، پارک ها و … دارند که امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.
سازگاری با انواع مکان ها: آبنما ها می توانند مطابق با سلیقه و محل مورد نظر از متریال های مختلف و ابعاد متفاوت طراحی و ساخته شوند
آبنما ها با داشتن پمپ برگشت در مصرف آب صرفه جویی می کنند و مقرون به صرف می باشند.
در آبنما ها از مصالح و تجهیزاتی استفاده می شوند که آب به هیچ عنوان نشتی نمی کند و به محیط بیرون از آبنما نمی ریزد.
آبنما ها درجه حرارت محیط اطراف را متعادل می کنند و باعث نشاط گیاهان اطراف می شود.  
گالری پیدا نشد !
فهرست