آبنمای سنگی

آبنمای سنگی

امروزه آبنماها نقس بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون فضاهای سبز مانند باغ ها , پارک ها . حیاط و … دارند که یکی از انواع زیبا و پرکاربرد آنها آبنمای سنگی می باشد که طرفداران زیادی دارد. آبنمای سنگی مانند برکه ها و آبشارهای کوهستانی طراحی و ساخته می شوند که اطراف آنها را انواع سنگهای متنوع و زیبا که شبیه به سنگ های صخره ای می باشند , می پوشانند.
آبنمای سنگی همچنین برای زیباسازی فضای پارک های جنگلی , سفره خانه ها , رستوران ها , تالار ها , میادین شهرها و … مورد استفاده قرار می گیرند. آبنمای سنگی در فضاهای سبز با ایجاد صدای آب علاوه بر زیبایی باعث آرامش و پاکسازی هوا می شود به همین علت باید در شهرهای پر جمعیت و آلوده بیشتر از آن استفاده کرد.همچنین آبنماهای موجود در پارک ها درجه حرارت هوا را متعادل می کند و با ایجادرطوبت نسبی باعث طراوت گیاهان می شود.درادامه این مطلب انواع آبنماها را نام برده و برای شما عزیزان مختصری در مورد آنها توضیح می دهیم. امروزه به دلیل استقبال مردم و همچنین پیشرفت تکنولوژی و صنعت آبنماها با متریال های متنوعی ساخته می شود که نمونه هایی از آنها آبنماهای شیشه ای , موزیکال , میدانی , پرده ای , خانگی , سنگی و … می باشد.از زیباترین و کاربردی ترین آب نماها می توان به آب نمای سنگی اشاره کرد.آبنماها همچنین به دو صورت پیش ساخته و قابل اجرا می باشد که منظور از قابل اجرا این است که بستر این آبنماها باید در محل مورد نظر آماده شود.

آبنما سنگی
طرحی زیبا و نوین از آبنمای سنگی

آبنمای سنگی صخره ای

آبنمای صخره ای به دلیل اینکه شباهت زیادی به آبنمای سنگی دارد به آبنمای سنگی صخره ای معروف است.آبنماهای سنگی صخره ای به دلیل تنوع زیاد در ابعاد گوناگون ساخته می شود.این آبنما منظره ای طبیعی فراهم می کند که موجب آرامش خاطر و نشاط می شود. ازاین نوع آبنماها در مکان های تفریحی , پارک ها , میادین شهر , باغ ها , ویلاها , حیاط منازل و … استفاده می شود.جنس آب نمای سنگی صخره ای معمولا از سنگ های لاشه ای , ورقه ای و پوکه معدنی است که به دو صورت طبیعی و معدنی موجود است.

نمونه ای از آبنمای سنگی صخره ای

آب نمای دیواری سنگی

معمولا آبنمای سنگی به صورت دیواری برای مکان های مختلف مانند لابی رستوران ها , شرکت ها و … استفاده می شود.آبنمای دیواری جلوه ی خاصی و متفاوتی به محیط های منحصر به فرد مانند محیط های کلایک می بخشد.یکی ا سنگ های پرکاربرد برای ساخت این آبنما , سنگ پوکه معدنی است.سنگ پوکه معدنی به دلیل دوام بالا , در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم است.
سنگ پوکه وزن کمی دارد به همین دلیل آبنما ظرف زمان کمی ساخته می شود. مزایای آب نما عبارتند از: آوردن صدای طبیعت به محل کار و زندگی , سازگاری با انواع مکان ها که به دلیل استفاده از متریال های متنوع برای ساخت آب نما باعث می شود هر آبنما مطابق با سلیقه مشتریان طراحی و ساخته می شود.

آبنمای دیواری سنگی
, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نما کلاسیک یا رومی
نوشتهٔ بعدی
پله سنگی

Related Posts

فهرست